W Zespole Szkół Techniczno - Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie rozpoczęto prace w zakresie zadania pn.: „Termomodernizacja szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Żuromiński” w ramach programu „Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”. W ramach zadania realizowane będą m. in.: informacja o robotach budowlanych: docieplenie stropodachu ZSTZ im. Jana Pawła II w Żurominie oraz wykonanie instalacji oświetleniowej i fotowoltaicznej.

Prace termomodernizacyjne mają na celu utrzymanie optymalnej temperatury powietrza w budynku szkoły, poprzez ocieplenie stropodachu. Spowoduje to obniżenie kosztów nakładanych na ogrzanie budynku zimą. Modernizacji ulegnie również oświetlenie w budynku szkoły. Wszystkie lampy zostaną wymienione na nowoczesne oświetlenie typu LED. Na dachu budynku zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, dzięki czemu koszty energii elektrycznej również zostaną obniżone.

Efektem termomodernizacji będzie ograniczenie zużycia energii i kosztów użytkowania budynku, ale również podniesienie jakości środowiska wewnętrznego i zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania na środowisko zewnętrzne.

IMG 20220713 103025IMG 20220713 103041IMG 20220713 103301