WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie w  dniach 7 i 8 lipca 2022r.  oraz 13 i 14 lipca 2022r. odbyły się Warsztaty Umiejętności Wychowawczych realizowane w ramach projektu „Rodzicielstwo – myślę, czuję, potrzebuję”. Warsztaty zostały zorganizowane przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie.  W szkoleniu wzięły udział m.in. rodziny zastępcze z terenu powiatu żuromińskiego. Podczas zajęć zostały poruszone między innymi tematy dotyczące wspierania rodziców i opiekunów w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą, nauka umiejętności lepszego porozumiewania się oraz stawiania granic w relacjach z wychowankami. Ważnym aspektem była również refleksja nad własną postawą wychowawczą oraz wymiana doświadczeń.

Kolejne warsztaty edukacyjne skierowane do młodych rodziców, kobiet w ciąży i ich mężów/partnerów zaplanowane są na wrzesień b.r. Spotkania będą dotyczyły rozwoju dziecka od chwili poczęcia do 6 roku życia. Warsztaty były finansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego i Powiatu Mławskiego.

Danuta Przybył
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie