Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Informacje o zarządzie

Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII

Opublikowano .

Zakończył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym.
Do półfinału przystąpili uczniowie z 13 szkół podstawowych z klas IV-VI, 13 szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz 4 szkół ponadpodstawowych. Ogółem w półfinale udział wzięło 78 uczniów, tj.: 32 uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, 34 uczniów klas VII -VIII oraz 12 uczniów szkół ponadpodstawowych.
Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Ewa Zalewska, Katarzyna Machulska, Sylwia Lewandowska, Henryk Wrzosek.
Treść dyktand przygotowała Pani Ewa Zalewska, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.
11 kwietnia przeprowadzony został półfinał, natomiast 21 kwietnia finał konkursu, w wyniku którego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2022 r. we wszystkich trzech kategoriach, a także II i III miejsca.

W kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI
I miejsce oraz tytuł powiatowego mistrza ortografii zdobyła Blanka Lubaczewska uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej w Sławęcinie
II miejsce zdobyła Sara Woźnowska uczennica Zespołu Szkół w Lubowidzu
III miejsce zdobył Maks Stańczak uczeń Zespołu Szkół w Lubowidzu

W kategorii szkół podstawowych kl. VII-VIII
I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Łucja Lorkowska uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie
II miejsce zdobyła Maria Sadowska uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie
III miejsce zdobyła Anna Borowska uczennica Zespołu Szkół w Lutocinie

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce oraz tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii zdobyła Klaudia Szczypińska uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie
II miejsce zdobyła Zuzanna Stradomska uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie
III miejsce zdobyła Agnieszka Perzyna uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu

12 maja br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu oraz podziękowań dla nauczycieli przygotowujących uczniów do dyktanda. Szczególne podziękowania skierowane zostały również do komisji konkursowej, która rzetelnie sprawdziła 99 dyktand.
Wręczenia nagród dokonał Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski wraz z dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Joanną Jucewicz – Morawską.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie: Hubert Spychała, Alicja Dramińska, Maja Lubaczewska oraz Magdalena Budka.

IMG 6553IMG 6561IMG 6562IMG 6565IMG 6568IMG 6569IMG 6571IMG 6572IMG 6574IMG 6575IMG 6576IMG 6577IMG 6579IMG 6581IMG 6583IMG 6584IMG 6586IMG 6587IMG 6589IMG 6590IMG 6596IMG 6597

e-max.it: your social media marketing partner