Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Przeradz Nowy – Przeradz Wielki

W dniu 22 grudnia 2021r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Zarząd Powiatu w Żurominie podpisał z Wicewojewodą Mazowieckim umowę o dofinansowanie zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 4620W Poniatowo – Lutocin – Września – Borowo na odcinku Przeradz Nowy – Przeradz Wielki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Łączna wartość wniosku, po aktualizacji, związanej z przeprowadzeniem procedur wyłaniających Wykonawcę robót i Inspektora Nadzoru wynosi 1 629 247,31 zł, a dofinansowanie w wysokości 60%, tj. kwota – 977 548,38 zł.
Wykonawcą robót będzie Firma Przedsiębiorstwo Budowlane ,,DOMEX” Sp. z o.o. Żuromin, wartość robót - 1 605 247,31 zł , pod nadzorem wyłonionego Inspektora Nadzoru - Firma MaliBud Tomasz Malinowski, Płońsk – wartość usługi nadzoru – 24 000,00 zł.
Umowa będzie realizowana przez Wykonawcę w terminie 11 miesięcy. Prace w terenie przewidziane są do wykonania w 2022r. - odcinek o długości 1,254 km pomiędzy miejscowościami Przeradz Nowy a Przeradz Wielki (Gmina Lutocin), zakres robót obejmuje wykonanie chodnika, poszerzenie jezdni, oznakowanie.