Jubileusz 25 – lecia Mazowieckiej Izby Rolniczej

W dniu 30 września 2021 r. w „Słonecznym Dworku” w Chamsku odbyło się wspólne posiedzenie Rad Powiatowych Mazowieckiej Izby Rolniczej powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego, żuromińskiego. Była to również okazja do podsumowania 25 lat działalności Samorządu Rolniczego w III Rzeczpospolitej.

W obradach uczestniczyli gospodarze terenu, w tym Pan Jerzy Rzymowski Starosta Żuromiński.

W swoich wystąpieniach prelegenci odnosili się do 25-lecia reaktywowania samorządu rolniczego, podkreślając współpracę Izb z samorządem terytorialnym. Pan Jerzy Rzymowski gratulował członkom Izby 25 lat aktywności na rzecz rolnictwa. Pan Wiktor Szmulewicz przypominał genezę powstania izb, podkreślił rolę i zadania, a także nakreślił wyzwania jakie stoją przed naszymi strukturami. Pan Janusz Sowiński omówił zagadnienia dot. ubezpieczeń w rolnictwie, zwracając także uwagę na Związek Wzajemności Członkowskiej „Mazowsze”. W trakcie dyskusji rolnicy poruszali m.in. temat szalejący cen nawozów, sytuacji hodowców trzody chlewnej, walki z ASF, emerytur i zasiłku chorobowego rolników oraz dostępności i ceny materiału siewnego.