Nabór uczestników do programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w 2021 roku

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie informuje, że od 8 września 2021 roku rozpocznie się realizacja ”Programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie”.

Oddziaływania korekcyjno – edukacyjne wobec osób stosujących przemoc w rodzinie są kierowane w szczególności do:

1. osób skazanych za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, odbywających karę pozbawienia wolności w zakładach karnych albo wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa
    w oddziaływaniach korekcyjno-edukacyjnych;
  2. osób stosujących przemoc w rodzinie, które uczestniczą w terapii leczenia uzależnień od alkoholu lub narkotyków lub innych środków odurzających, substancji psychoaktywnych albo środków zastępczych, dla których oddziaływania korekcyjno-edukacyjne mogą stanowić uzupełnienie  podstawowej terapii;
  3. osób, które w wyniku innych okoliczności zgłaszają się do uczestnictwa w programie korekcyjno-edukacyjnym.

Planowany termin realizacji programu to wrzesień – listopad 2021 roku.

Zajęcia odbywać się będą jeden raz w tygodniu.

Celem programu jest redukcja zachowań agresywnych u jego uczestników, kształtowanie postaw partnerstwa i szacunku wobec innych osób oraz odpowiedzialności za popełnione czyny przemocowe.
Osoby zainteresowane, które chcą wziąć udział w w/w programie mogą zgłaszać się do PCPR w Żurominie przy ul. Lidzbarskiej 27, telefon 23/657-09-04.