XXV Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego

25 listopada ogłosiliśmy wyniki XXV Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego organizowanego przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu  Oddział Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.

Jury w składzie:

Marek Janusz Piotrowski– przewodniczący;

Małgorzata Kraśniewska – członek;

Wojciech Gęsicki – członek;

Jerzy Piotrowski – sekretarz,

dokonało oceny wierszy nadesłanych na XXV Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego, który się pod Honorowym Patronatem: Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, Aurelii Michałowskiej Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Jerzego Rzymowskiego Starosty Żuromińskiego.

Nadesłano 51 zestawów wierszy w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii I: 6-12 lat -oceniono 16 zestawów. W kategorii II – 13 -30 lat -oceniono 35 zestawów wierszy .

Nagrodzone prace zostały wydane w „Tomiku wierszy Laureatów Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego z lat 2016-2020”, opracowanego na podstawie materiałów konkursowych zebranych przez Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Żurominie, Burmistrz Miasta i Gminy w Bieżuniu, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Żurominie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz Regina I Henryk Grześkiewiczowie.

W załączeniu  link do wydarzenia - XXV Wojewódzkiego konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego: