Zdalna szkoła

zdalnaszkola

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie w wysokości 69 991,90 zł z rządowego programu „Zdalna Szkoła”  w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej
w systemie kształcenia zdalnego" realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

W dniu dzisiejszym dyrektorom szkół prowadzonych przez Powiat Żuromiński został przekazany sprzęt zakupiony w ramach projektu „Zdalna Szkoła” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Kwota 69 991,90 złotych pozwoliła na zakup 25 laptopów wraz z niezbędnym wyposażeniem i oprogramowaniem, które będą służyły uczniom do realizacji zdalnego nauczania.

Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

Celem projektu jest zapewnienie uczniom możliwości realizowania zdalnej nauki.  Przekazany dyrektorom szkół sprzęt trafi do uczniów, którzy nie mają warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym.

Efektem realizacji projektu będzie umożliwienie zdalnej edukacji uczniom i aktywne włączenie się ich w zajęcia szkolne. Projekt jest odpowiedzą na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych.

IMG 3544 IMG 3548 IMG 3552 IMG 3555 IMG 3557 IMG 3559 IMG 3561 IMG 3563 IMG 3565 IMG 3566 IMG 3570