Starosta Żuromiński

Badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu żuromińskiego

1 marca 2024r. Pomiędzy Województwem Mazowieckim, a Powiatem Żuromińskim została podpisana umowa o udzielenie pomocy finansowej w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Mazowszan „Mazowsze dla Zdrowia 2024”. Przedmiotem umowy jest udzielenie powiatowi żuromińskiemu pomocy finansowej na dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą: „Badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu żuromińskiego”

Całkowita wartość zadania wynosi 127 500,00 zł,

- w tym pomoc finansowa z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości nieprzekraczającej
100 000,00 zł. Zadanie przewiduje zorganizowanie w trzech miejscowościach na terenie Powiatu Żuromińskiego strefy mobilnych punktów badań profilaktycznych z zakresu: dermatologii (dermobus), nowotworów piersi (mammobus), kardiologii (kardiobus), chorób układu oddechowego (spirobus), osteoporozy (ostebus), usg tarczycy/usg jamy brzusznej;

- warsztatów edukacyjnych z zakresu samobadania piersi i profilaktyki nowotworowej dla kobiet

Odbiorcami zadania będą mieszkańcy powiatu żuromińskiego w wieku od 18 roku życia, którzy zamieszkują na terenie Powiatu Żuromińskiego. Termin realizacji zadania upływa z dniem 31 października 2024r.

Zadanie pn.: „Badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu żuromińskiego”

#Mazowszepomaga #programwsparcia #zdrowiemazowszan

maz dla zdrowia 2 25