Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie

111213

W dniu 02 września 2024r. w hali sportowej przy LO w Żurominie odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 dla uczniów ww. szkoły. W tym roku miała ona szczególny charakter. Całą społeczność szkolną, w szczególności zaś uczniów klas pierwszych przywitała nowa Pani Dyrektor Edyta Gołębiewska. Uroczystość szkolną zaszczycili swoją obecnością Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski i Dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie Pani Joanna Jucewicz – Morawska.

Dyrekcja szkoły i zaproszeni goście podziękowali Pani Danucie Ryszewskiej oraz Panu Wojciechowi Gralewskiemu za wieloletnią, rzetelną pracę na rzecz szkoły i kolejnych pokoleń młodzieży. W swoim przemówieniu Pan Jerzy Rzymowski życzył młodzieży, nauczycielom i rodzicom najlepszych wyników w nauce, dobrych relacji, zadowolenia z wykonywanej pracy. Pan Starosta przedstawił również krótki zarys 25 letniej historii szkoły kiedy to funkcje kierownicze w szkole pełniła ustępująca dyrekcja. Ponadto Starosta Żuromiński złożył gratulacje Pani Edycie Gołębiewskiej z tytułu objęcia funkcji dyrektora szkoły. Jednocześnie życzył nowej Pani Dyrektor samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami, rodzicami i organem prowadzącym oraz wszelkiej pomyślności, satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń, a także spełnienia osobistych planów. W dalszej części uroczystości odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Po zakończeniu uroczystości inauguracyjnej, uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, gdzie odbyły się pierwsze spotkania organizacyjne.

1234567891014151617