Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

Medal "Zasłużony Dla Powiatu Żuromińskiego" dla Piotra Małachowskiego

Opublikowano .

Rada Powiatu Żuromińskiego przyznała Piotrowi Małachowskiemu, srebrnemu medaliście w rzucie dyskiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - 2008, medal "Zasłużony Dla Powiatu Żuromińskiego". Wręczenie medalu odbędzie sie na jednym z posiedzeń Rady Powiatu Żuromińskiego. Klika słów o Piotrze Małachowskim w dalszej części artykułu.

Uchwała w sprawie przyznania medalu Uchwała w sprawie przyznania medalu (84.74 KB) 

Piotr Małachowski sprawił wielką niespodziankę swoim kibicom, zdobywając srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, rzutem na odległość 67.82 m. Cały Bieżuń wiernie dopingował Piotra wierząc w jego sukces. Piotr nie zawiódł. W dniu 25 sierpnia, z wielką dumą i satysfakcją około 100 mieszkańców małego miasteczka Bieżunia witało swojego mistrza na warszawskim lotnisku Okęcie, skandując między innymi: „Nie ma lepszego od Piotra Małachowskiego…”.

Ale słów kilka o wielkim bieżuńskim mistrzu i początkach jego kariery. Piotr Małachowski urodził się 7 czerwca 1983 roku w Żurominie. Sportem interesował się od najmłodszych lat. Jednak sport wielokrotnie musiał konkurować z muzyką, gdyż Piotr grał w Orkiestrze Ochotniczej Straży Pożarnej na trąbce. Piotr od zawsze odznaczał się wytrwałością w działaniu i uporem, co obecnie ogromnie zaprocentowało na jego korzyść. Odkryty przez swojego nauczyciela wychowania fizycznego Bernarda Jabłońskiego, odpowiednio pokierowany  rozwijał swój talent kolejno w klubach: z Płońska, Ciechanowa, a następnie Wrocławia, gdzie pozostał do dziś. Młody dyskobol należy do Grupy Sportowej Wojsk Lądowych, gdzie dosłużył się stopnia starszego szeregowego. Olimpijczyk mierzy 192 cm wzrostu i waży 125 kg, ciągle pracuje nad swoją formą i sylwetką, ćwicząc na siłowni. Mimo olbrzymiej postury Piotr uchodzi za jednego z najszybszych dyskoboli na świecie. Starty w zawodach rozpoczynał od Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W 2003 r. Piotr został młodzieżowym mistrzem Polski, rzucając 57.69 m. W 2004 r. zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W Maladze, 29 czerwca 2006 r., wynikiem 66.21, Piotr ustanowił rekord Polski, który od 21 lat pozostawał nie do pobicia. Kolejny rekord Polski ustanowił ponad rok później, rzucając dyskiem w Kownie na odległość 66.61 m. Jego życiowy rekord to 68.65 m, zdobyty 27 lipca 2008 r. w Sopocie. Licznie odnoszone sukcesy były dla Piotra ogromną motywacją, a dzięki swojej wytrwałej pracy nie znalazł w Polsce pogromcy. Na co dzień srebrny medalista trenuje pod okiem Witolda Suskiego. Podczas Igrzysk w Pekinie miliony fanów kibicowało Piotrowi. Bieżuński dyskobol odniósł ogromny sukces, zdobywając srebrny medal i na zawsze wpisując się w historię światowego sportu. Piotr Małachowski na zawsze pozostanie wielką dumą Bieżunia.

Katarzyna Pruchniewska,
Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu

01.jpg02.jpg03.jpg

e-max.it: your social media marketing partner