Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

ROSARIO W FINALE MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK

Opublikowano .

Sukcesem naszych zawodniczek zakończył się półfinałowy turniej o Mistrzostwo Polski Młodziczek, który 5 i 6 kwietnia odbył się w Poznaniu. Nasze dziewczyny zostały wylosowane do grupy "A", której skład stanowiły: KS Energetyk Poznań, APS TPS Rumia,UKS Libero Wałcz i UKS Rosario Victoria Lubowidz. Pierwszy mecz turnieju zagraliśmy z gospodyniami z Poznania. Przeciwnik znany nam z rozgrywek w minisiatkówce, jednak od dwóch lat się nie spotkaliśmy. Nasz zespół postawił poznaniankom wysoko poprzeczkę i od początku dyktował warunki na boisku. Przeciwniczki mimo dopingu miejscowych kibiców, nie potrafiły nawiązać z nami walki co przełożyło się na nasze gładkie zwycięstwo 2:0, a przeciwniczki w każdym secie zdobyły jedynie po 14 punktów.

Drugi sobotni mecz graliśmy z potencjalnie najtrudniejszym przeciwnikiem, zespołem UKS Libero Wałcz. Z tym zespołem mięliśmy "drobne rachunki" do wyrównania za minimalną przegraną na tym samym etapie Mistrzostw Polski z ubiegłego roku, kiedy to nasze zawodniczki grały jako rok młodsze. Nawet żartowaliśmy, iż w przyszłym roku się "odgryziemy" i taka okazja się przytrafiła. Dziewczęta podeszły do tego meczu bardzo ambitnie, co już w pierwszym secie dało nam miażdżącą przewagę i zwycięstwo 25:10! W drugim secie pozwoliliśmy pograć zawodniczkom rezerwowym ale zwycięstwo i tak było tylko formalnością. Wygrana 25:19 przypieczętowała nasze sobotnie zmagania i po wynikach z tego dnia już mieliśmy pewność, iż awansowaliśmy do turnieju finałowego.

W niedzielę zagraliśmy mecz z APS TPS Rumia. Do tego spotkania podeszliśmy już na luzie co w początkowej fazie spowodowały dość wyrównane spotkanie. Przeciwniczki postawiły wszystko na jedną kartę, gdyż tylko zwycięstwo dawało im awans do turnieju finałowego. Od wyniku 8:8 nasze zawodniczki mocno podkręciły tempo i zaczęły zdecydowanie odskakiwać bezradnym przeciwniczkom. Pierwszy set wygraliśmy zdecydowanie 25:14. W drugim secie znowu miały szansę pograć rezerwowe, co pozwoliło uzyskać przeciwniczkom nieco więcej punktów. Wygrana 25:18 przypieczętowała nasze pierwsze miejsce w turnieju. Nasze dziewczęta pokazały, swoją klasę nie pozwalając w żadnym secie aby przeciwniczki przekroczyły granicę 19 punktów, co dobrze rokuje przed turniejem finałowym Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 2-4 maja w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Nie ukrywam, iż liczymy na bardzo dobry wynik w tym turnieju.


Na zakończenie turnieju wybrane zostały najlepsze zawodniczki na poszczególnych pozycjach. Wśród nich dziewczęta Rosario Lubowidz - najlepszą rozgrywającą została Milena Montowska, atakującą Marcelina Karpińska a najwartościowszą (MVP) Katarzyna Niderla. Serdecznie naszym zawodniczkom GRATULUJEMY!!!

Skład:

UKS Rosario Victoria Lubowidz: Trzeciak Weronika, Sobolewska Paulina, Mazurkiewicz Natalia, Montowska Milena, Karpińska Marcelina, Niderla Katarzyna, Kąpińska Aleksandra, Lewandowska Wiktoria, Joanna Ostrowska, Aleksandra Anger, Daria Anysz i Aleksandra Lewandowska. 

Trenerzy: Marek Zieliński, Zbigniew Margalski

UKS Rosario Viktoria Lubowidz - Energetyk Poznań 2:0 (25:14, 25:14)

UKS Rosario Viktoria Lubowidz - Libero Wałcz 2:0 (25:10, 25:19) 

UKS Rosario Viktoria Lubowidz - Wybrzeże APS Rumia 2:0 (25:14, 25:18)

Tabela:

miejsce

drużyna

mecze

punkty

sety

małe pkt.

 
1

UKS Rosario Victoria Lubowidz - awans

3

6

6:0

150:89

2

UKS Libero Wałcz - awans

3

5

4:2

129:123

3

EDF Wybrzeże APS Rumia

3

4

2:5

133:153

4

KS Energetyk Poznań

3

3

1:6

116:163

 


Milena - najlepsza rozgrywająca

Marcelina - najlepsza atakująca

Kasia - MVP

Źródło informacji: http://www.mm.pl/~zhp_orzeszki/UKS/rosario/podstrony/polfinal%20mistrzostw%20polski%20mlodziczek.html

e-max.it: your social media marketing partner