Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

Turniej Piłki Nożnej Straży Pożarnych

W dniu 08.10.2007 roku Komenda Powiatowa PSP W Żurominie była organizatorem eliminacji I grupy strefowej do V Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Halowej Piłce Nożnej. Turniej został przeprowadzony na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 w Żurominie zgodnie z regulaminem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.  W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn, w tym 6 drużyn Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej (Żuromin, Ciechanów, Mława, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk i Sierpc) oraz drużyna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Na turnieju zaszczycili nas swoją obecnością: Starosta Żuromiński oraz Komendanci Powiatowi PSP z Mławy i Sierpca. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco:

Mława – Warszawa -3:1

Mława- Sierpc -2:0

Żuromin- Nowy Dwór Mazowiecki -2:1

Ciechanów- Płońsk -1:1

Ogólna kwalifikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – KP PSP Mława

II miejsce – KP PSP Żuromin

III miejsce – KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki

IV miejsce – KP PSP Sierpc

V miejsce – KP PSP Ciechanów

VI miejsce – KP PSP Płońsk

VII miejsce – KW PSP Warszawa

Na zakończenie eliminacji, Komendant Powiatowy PSP w Żurominie mł. bryg. Adam Dobrosielski wręczył kierownikom drużyn puchary oraz dyplomy. Podziękował wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i życzył drużynie Komendy Powiatowej PSP Mława zajęcia I miejsca w V Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Halowej Piłce Nożnej.

Zdjęcia z turnieju:

img_0046.jpgimg_0047.jpg