Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

VIII Rejonowy Turniej Piłki Nożnej Szkolnictwa Specjalnego "Sprawni Razem"

W dniu 14 czerwca 2007r. na stadionie MKS "Wkra" w Żurominie odbył się VIII Rejonowy Turniej Piłki Nożnej Szkolnictwa Specjalnego "Sprawni Razem", których organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Żurominie. Udział w w/w turnieju wzięło 5 drużyn: ZSS w Żurominie, ZSS w Płońsku, SOSzW w Mławie, SOSzW w Gołotczyźnie, SOSzW w Jońcu. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły zawodowe.
W kategorii szkół zawodowych miejsca zajęli odpowiednio:
  • I miejsce - ZSS w Płońsku
  • II miejsce SOSzW w Gołotczyźnie
Zaś w kategorii gimnazjum:
  • I miejsce - ZSS w Żurominie
  • II miejsce - SOSzW w Jońcu
  • III miejsce - SOSzW w Mławie
Starosta Powiatu Żuromińskiego wręczył nagrody. Na zakup nagród (pucharów, piłek i dyplomów) Zarząd Powiatu Żuromińskiego przeznaczył 400,00zł. Opiekunowie imprezy, czyli dyrektor szkoły p. Marek Machulski oraz nauczyciele w -f p. Małgorzata Szyfer i p. Andrzej Morawski pozyskali od sponsorów bułki słodkie i napoje dla uczestników zawodów.