Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca 2006r. koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Bieżuniu, działając w porozumieniu ze Starostą Żuromińskim, zorganizowało z okazji Dnia Dziecka spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów.

W zawodach, które odbyły się na łowisku Starorzecze Borek w Bieżuniu wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół wyżej wskazanych. Przy okazji zawodów odbył się także III etap zawodów wędkarskich w ramach I-go Powiatowego Konkursu Wiedzy Wędkarsko-Ekologicznej oraz Praktycznych Umiejętności w Sporcie Wędkarskim pod hasłem "A może by na ryby" organizowanego przez Pana Krzysztofa Berdyckiego wraz ze Starostą Powiatu Żuromińskiego panem Januszem Welencem  i władzami Miasta i Gminy Żuromin.

p1010003.jpgp1010004.jpgp1010005.jpgp1010009.jpg