Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

Mistrzostwa Powiatu Żuromińskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Opublikowano .

Dnia 17 grudnia 2011r w Bieżuńskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żuromińskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody przyciągnęły ok. 200 kibiców sportów siłowych. W zawodach wzięło udział 14 najsilniejszych mieszkańców naszego powiatu. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: Gimnazja, Szkoły ponadgimnazjalne, Open. W pierwszej kategorii mierzyło się trzech zawodników. Pierwsze miejsce zajął Jacek Gruczyk wyciskając 72,5 kg, drugie miejsce przypadło Przemysławowi Wiśniewskiemu 70 kg, trzecie miejsce zajął Damian Gregorczyk 65 kg. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych nie miał sobie równych Radosław Żurawski wyciskając 140 kg, drugie miejsce zajął Michał Dramiński 127,5 kg, trzecie miejsce dla Kamila Kowalskiego 100 kg, IV miejsce Jakub Świerczek 85 kg, V miejsce Rafał Czarnecki 60 kg. W kategorii Open I miejsce przypadło Pawłowi Jabłońskiemu 145 kg, II lokata dla Marcina Liszewskiego 125 kg, III miejsce dla Krystiana Karczewskiego 115 kg , IV miejsce zajął Robert Wróblewski wyciskając 120 kg. Zawody sędziował Marek Siedlecki, wielokrotny mistrz Polski i Europy w tej dyscyplinie. Pamiątkowe puchary zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Organizatorzy zapraszają na drugą edycję mistrzostw już za rok!!!