Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

SPORT W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W ŻUROMINIE

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu i uczniowski Klub Sportowy „Lider” zorganizowali Rejonowe Biegi Przełajowe, które odbyły się 4 października br. na malowniczych leśnych trasach położonych nad rzeką Wkrą. Zawodnicy startowali w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie z ZSS w Żurominie zajęli następujące miejsca:

BIEGI PRZEŁAJOWE

Uczniowie młodsi:

Wysocki Arkadiusz – I miejsce w biegu na dystansie 600m

Michalski Damian – II miejsce w biegu na dystansie 1000m

Kęsicki Piotr – III miejsce w biegu na dystansie 1000m

Kratkowska Iwona – IV miejsce w biegu na dystansie 1000m

Uczniowie starsi:

Gorczyca Agnieszka – II miejsce w biegu na dystansie 1500m

Ziółkowska Justyna – III miejsce w biegu na dystansie 1500m

HALOWA PIŁKA NOŻNA

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ciechanowie zorganizował w dniu 26 października br. w hali sportowej SP nr 3 2 Ciechanowie – Halowy Rejonowy Turniej Piłki Nożnej chłopców. Drużyna ZSS w Żurominie w składzie: Kaźmierski Łukasz, Gapa Marcin, Lipiński Piotr, Kęsicki Piotr, Jończyk Radosław, Pikalski Rafał, Żulewski Grzegorz i Michalski Damian zajęła III miejsce.