Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo

W dniu 29 października 2005 r. w Ciechanowie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W turnieju brali udział zawodnicy z bardzo silnych w taekwondo województw: warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Nasz klub na tych zawodach reprezentowali: Joanna Zdziemborska, Przemysław Składanowski, Maciej Piotrowski oraz w roli trenera Waldemar Grabowski.

Turniej rozpoczął się od konkurencji poomse. W konkurencji tej nieźle wypadła Joanna Zdziemborska, która w silnie obsadzonej kategorii zakwalifikowała się do finału (do finału dostało się pięć najlepszych zawodniczek spośród 16 startujących).
            Po konkurencji poomse rozegrany został turniej walk, bardzo dobrze w tej konkurencji wypadł Przemek Składanowski, który w bardzo ładnym stylu wygrał dwie walki, jedną z zawodnikiem z Ciechanowa następną z Warszawy a uległ minimalnie dopiero w finałowej bardzo wyrównanej i emocjonującej walce z zawodnikiem z Olsztyna. Maciej Piotrowski niestety nieznacznie na punkty przegrał z zawodnikiem z Pisza.
            Ostatecznie z turnieju wróciliśmy z dwoma medalami: Przemysław Składanowski - srebro, Joanna Zdziemborska - brąz.

Waldemar Grabowski - Klub Sportowy MEGA TAEKYON

DSCF2485.jpgDSCF2493.JPGDSCF2503.JPGDSCF2504.JPG