Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

Zawody wędkarskie XXVI Edycja „Pucharu Czystej Wkry” po patronatem Starosty Żuromińskiego zakończone

W dniu 6 maja 2018r. na rzece Wkra w miejscowości Poniatowo, odbyła się XXVI Edycja „Pucharu Czystej Wkry” po patronatem Starosty Żuromińskiego. O godzinie 7 zawodnicy zebrali się na łowisku. Po sprawdzeniu listy zawodników, którzy zgłosili się na zawody wędkarskie odbyło się losowanie stanowisk. Następnie zawodnicy udali się na stanowiska połowu. Tam odbyło się sprawdzanie zanęt, a następnie nęcenie i o godzinie 9:30 przystąpiono do połowu. Połów zakończono o godzinie 13:00 by następnie rozpocząć ważenie złowionych ryb. O godzinie 14-tej zaplanowano obiad. Po posiłku o godzinie  15 ogłoszono wyniki zawodów i wręczono zwycięzcom nagrody w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Nagrody ufundowane przez Powiat Żuromiński wręczał Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski. Zawody zakończyły się o godzinie 16-tej. W zawodach udział wzięło łącznie 9 drużyn z kół PZW z terenu powiatu oraz spoza terenu powiatu żuromińskiego, złożonych łącznie z 19 zawodników. Największą rybę (leszcz- 425 g) złowił Tomasz Żegliński z Koła PZW w Nidzicy. Najmłodszym zawodnikiem został Miłosz Bochenek reprezentujący Koło PZW Żuromin.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco (pierwsze 3 miejsca):

Klasyfikacja indywidualna:

1. Michał Walczak - Koło PZW Glonojeck
  2. Mariusz Sarwiński - Koło PZW Lubowidz
  3. Tomasz Żegliński - Koło PZW Nidzica

Klasyfikacja drużynowa:

1. Koło PZW Glonojeck
  2. Koło PZW Bieżuń
  3. Koło PZW Żuromin

DSC00326DSC00329DSC00332DSC00333DSC00335DSC00337DSC00338DSC00339DSC00341DSC00342DSC00343DSC00344DSC00345DSC00349