Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury fizycznej i sportu wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu sportu

IV Wagonowa Spartakiada 2017 zakończona

W IV Wagonowej Spartakiadzie 2017 dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w dniu 17 maja wzięły udział  następujące placówki:

1. Środowiskowy Dom Samopomocy w Lidzbarku
  2. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gostyninie Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Marcina
  3. Środowiskowy Dom Samopomocy "CARITAS" Diecezji Toruńskiej w Działdowie
  4. Środowiskowy Dom Samopomocy "CARITAS" Diecezji Toruńskiej im. św. Jana Pawła II w Iłowo-Osada
  5. Środowiskowy Dom Samopomocy w Mławie
  6. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żurominie "CARITAS" Diecezji Płockiej
  7. Zespół Szkół Specjalnych w Żurominie
  8. Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy im. Anny Karłowicz w Pułtusku
  9. Dom Pomocy Społecznej w Bądzynie
  10. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Żurominie
  11. Zespół Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Rypinie

81 zawodników zwyciężyło w jedenastu konkurencjach zręcznościowych, spotkało się z  iluzjonistą i wspaniale bawiło się podczas dyskoteki

Pomysłodawcami i organizatorami Spartakiady jest Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw a partnerami w tym działaniu byli: Powiat Żuromiński, Hala Sportowa przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie. Dziękujemy bardzo za pomoc Panu Piotrowi Browarkowi oraz Urzędowi Gminy Lubowidz. Powiat Żuromiński ufundował medale i dyplomy dla laureatów oraz partycypował w kosztach organizacji imprezy.

Największe podziękowania należą się 40 młodym wolontariuszom z  trzech edycji projektu YouthBank, lubowidzkiego projektu "ZajaFki" oraz grupy z Internatu ZSP w Żurominie.

IMG 2061

IMG 2055IMG 2058IMG 2059IMG 2061IMG 2062