Aktualności z zakresu polityki społecznej

Dofinansowanie na koordynatora pieczy zastępczej w PCPR w Żurominie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie otrzymało dofinansowanie na zatrudnienie koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach „Programu asystent rodziny i  koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018”. Program realizowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Kwota przyznanej dotacji dla PCPR wynosi 42 109,00zł. W ramach „Programu” PCPR w Żurominie zatrudnia dwóch koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Na zatrudnienie koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej w tegorocznej edycji „Programu” przyznano kwotę 26 858 809 zł, co umożliwi zatrudnienie 1 618 koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, w tym 1 483 na umowę o pracę.