Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

VII edycja konkursu multimedialnego W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie "Janie Pawle II, nie zmarnujemy życia"

18 maja 2016r. wyłoniono zwycięzców konkursu multimedialnego, w tym roku, pod hasłem „Jan Paweł II- Papież Dobroci”. Hasło przewodnie konkursu to: „Jan Paweł II- Papież Dobroci”, skierowano go do uczniów szkół podstawowych z województwa mazowieckiego.

Do szkoły wpłynęło 50 prezentacji uczniów szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Uczestnicy finału w dniu urodzin papieża prezentowali swoje prace. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom postaci Świętego Jana Pawła II i Jego nauczania.

Honorowy patronat nad konkursem objął Biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera, Mazowiecki Kurator Oświaty, Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Urząd Gminy Siemiątkowo, Parafia św. Katarzyny w Gradzanowie.

Dyrektor Szkoły, pomysłodawca i organizator konkursu, witając gości i zgromadzonych powiedział: „Chcemy rozwijać wasze zdolności i siłę wewnętrzną z pożytkiem dla was i innych. Poprzez ten konkurs na pewno odniesiecie sukces w postaci zdolności do refleksji, umocnienia poczucia godności, rozwoju osobowości.”.

Jury w składzie: Ksiądz dziekan parafii Gradzanowo Roman Tomaszewski, Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Żurominie pani Sylwia Lewandowska, Sekretarz Gminy Siemiątkowo pan Mirosław Różański, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łaszewie pan Karol Rakowski, wyłoniło zwycięzców:

• I miejsce Zuzanna Kicior ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach.
  • II miejsce Maja Jasińska ze Szkoły Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie.
  • III miejsce Aleksandra Krawczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie.

Wyróżnienie otrzymali :

• Aleksandra Wieteska ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie
  • Magdalena Graczyk ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku.

W tym roku zaproszeni goście, finaliści konkursu z opiekunami oraz cała społeczność szkolna obejrzała bogaty program artystyczny „Janie Pawle II, nie zmarnujemy życia” przygotowany przez szkolne koło teatralne „Zaczarowane Kremówki” pod kierunkiem pani Bogumiły Kaźmierczak.

Konkurs wsparły finansowo (obdarowując finalistów ciekawymi nagrodami) instytucje:

• Instytut Jana Pawła II w Warszawie,
  • Starostwo Powiatowe w Żurominie,
  • Gmina Siemiątkowo.

Bardzo dziękujemy, do zobaczenia za rok!

DSCN4507DSCN4512DSCN4515DSCN4518DSCN4528DSCN4530DSCN4531DSCN4535DSCN4540DSCN4541DSCN4544DSCN4548DSCN4561