Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

II międzyszkolny etap Konkursu Języka Niemieckiego „Mein Lieblingsfach DEUTSCH”

13 czerwca 2014 r. w budynku Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkół w Siemiątkowie odbył się drugi międzyszkolny etap Konkursu Języka Niemieckiego „Mein Lieblingsfach DEUTSCH”. Konkurs skierowany był do uczniów klas III gimnazjum. Udział w konkursie był dobrowolny i bezpłatny.

Cele konkursu:

• zainteresowanie uczniów gimnazjum językiem niemieckim oraz rozpowszechnianie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego;
  • kształtowanie postawy tolerancji oraz otwartości wobec innych narodów, ich kultury oraz języka;
  • mobilizowanie uczniów do samodzielnej pracy oraz pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych;
  • rozwijanie w uczniach poczucia wartości i wiary we własne możliwości językowe oraz możliwość osiągnięcia sukcesu;
  • promowanie uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami lingwistycznymi.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego z Zespołu Szkół w Siemiątkowie oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu- p. Izabela Chabowska-Rakowska oraz p. Ewelina Dylągowska. W drugim etapie konkursu udział wzięło 8 uczniów z powyższych szkół. Laureatami konkursu zostali uczniowie ZS w Siemiątkowie: I miejsce- Mariusz Szlom; II miejsce- Klaudia Wysocka; III miejsce- Alicja Klimowska. Nagrodzeni uczniowie otrzymali upominki książkowe ufundowane przez wydawnictwo LEKTORKLETT oraz Pendrive i pamiątkowe długopisy ufundowane prze firmę IgaDRUK z Żuromina.

Organizatorzy:
Izabela Chabowska-Rakowska