Logotypy__CPPC_3

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

  podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

LATO Z FOTOGRAFIĄ I CERAMIKĄ

Opublikowano .

Już po raz kolejny Dział Oświatowo-Promocyjny Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu zorganizował zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży z powiatu żuromińskiego. Mogli oni uczestniczyć w Warsztatach Fotograficznych – 23.06. - 27.06.2008 r. oraz w Warsztatach Rzeźbiarskich – 30.06. - 4.07.2008 r.
 

018.jpg019.jpg020.jpg021.jpg

022.jpg023.jpg024.jpg025.jpg

026.jpg027.jpg028.JPG

 
{jgibox title:=[Zdjęcia warsztaty ceramiczne- (kliknij)] style:=[width:530px]}{jgxgal folder:=[images/stories/zdjecia/2008/cer] cols:=[4]} {/jgibox} 
{jgibox title:=[Zdjęcia z wycieczki- (kliknij)] style:=[width:530px]}{jgxgal folder:=[images/stories/zdjecia/2008/wyc] cols:=[4]} {/jgibox} 

Warsztaty Fotograficzne pt. „Zapomniane miejscowości powiatu żuromińskiego” przeprowadzone były pod kierunkiem Zbigniewa Dobrowolskiego – fotografika i Waldemara Grabowskiego – informatyka. Uczestnicy warsztatów utrwalili tajniki współczesnego sprzętu fotograficznego, poznali piękno znajdujące się w środowisku naturalnym, w zapomnianych miejscowościach – Semborzu-Bieżuńskim, Gościszce-Tartak, Gościszce-Bagno.

Warsztaty Rzeźbiarskie przeprowadzone były pod kierunkiem Anny i Wojciecha Kmieć, ceramików z wieloletnim doświadczeniem. Czterdzieścioro młodych uczestników w wieku od 3 do 18 lat poznawało tajniki rzeźbiarstwa, których specjalizacją była ceramika. Zapoznali się z kolejnymi tajnikami tej starej i  ciekawej wiedzy rzemieślniczej towarzyszącej ludzkości niemal od początku jej historii,  obecnie niestety  prawie  zapomnianej. Tematem warsztatów była okolica w której mieszkam, moje pasje i zainteresowania.

Prace młodych artystów: fotografików i ceramików można było zobaczyć 4 sierpnia 2008 r. podczas prezentacji multimedialnej z przebiegu warsztatów. Na otwarcie wystawy przybyli Starosta Powiatu Żuromińskiego Janusz Welenc, Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń Ewa Łubińska, Dyrektor Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, dyrektorzy szkół, uczestnicy warsztatów i ich rodzice oraz zaproszeni goście. Wręczono nagrody i wyróżnienia w II Konkursie Fotograficznym „Zapomniane miejscowości powiatu żuromińskiego”.

Tradycją warsztatów stały się wycieczki do miejsc związanych z historią i kulturą. W tym roku dzieci i młodzież miały okazję zwiedzić Muzeum Archeologiczne w Biskupinie oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji.

Warsztaty zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Rady Powiatu w Żurominie i Rady Miejskiej w Bieżuniu. Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia oraz licznych sponsorów.

e-max.it: your social media marketing partner