Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

  podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Plenerowe szaleństwo z Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Opublikowano .

W roku bieżącym, tj. 2013 podczas Dni Bieżunia Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprezentowało aż trzy wystawy plenerowe. Dwie wystawy plastyczne, które były plonem dwóch konkursów plastycznych dla dzieci i młodzieży organizowanych cyklicznie przez muzeum. Pierwsza z nich, zatytułowana Perski błękit – irańska sztuka, natura i tradycja”, to efekt konkursu, o tym samym tytule, ściśle powiązanego z czasową ekspozycją prezentowaną w bieżuńskim muzeum od lutego 2013 r.. Wystawa pt. „Moja przygoda w muzeum” to plon eliminacji wstępnych Międzynarodowego Konkursu o tym samym tytule organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. 

P6228438P6228463P6228466P6248644
Trzecia wystawa zatytułowana: „Historia na wyciągnięcie ręki”, zorganizowana została wspólnie przez Stowarzyszenie na Pograniczu, Społeczny Komitet Obchodów Powstania Styczniowego, Urząd Gminy w Lubowidzu oraz Kurier Żuromiński pod patronatem Starostwa Powiatowego w Żurominie oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Jest to ciekawa inicjatywa ludzi, którzy w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego zapragnęli przywrócić pamięć o wydarzeniach, które działy się tuż obok nas, przypomnieć bohaterów walczących na tych terenach, wśród których byli właściciele ziemscy, chłopi, rzemieślnicy, duchowni, a także wielu obcokrajowców; Włochów Francuzów i Rosjan. Mapa prezentowana na wystawie ukazuje miejsca z tym powstaniem związane.

Ekspozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców, ale także przybyłych gości. Największą radość sprawiliśmy młodym artystom, którzy z dumą pokazywali najbliższym swój dorobek artystyczny.

Ponadto, podczas Dni Bieżunia można było zakupić wydawnictwa wydawane przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz okolicznościowe kartki prezentujące piękno mazowieckiej wsi – krajobrazy Skansenu w Sierpcu.

Izabela Kubińska

referent Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

e-max.it: your social media marketing partner