Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Dni Bieżunia

Tradycyjnie, jak co roku, Dni Bieżunia rozpoczęły się od zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń. Najlepszym wędkarzem okazał się Pan Zbigniew Truszczyński z Żuromina, który złowił ok. 6 kg. ryb.
Oficjalne otwarcie festynu poprzedził mecz piłki ręcznej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń między drużyną seniorów i juniorów. Mimo wysiłku młodych zawodników znów lepsi okazali sie oldboye wygrywając 18:16.

001.jpg002.jpg004.jpgP1000055.JPG

P1000056.JPGP1000058.JPGP1000059.JPGP1000060.JPG

P1000061.JPGP1000062.JPGP1000063.JPGP1000064.JPG

P1000065.JPGP1000071.JPGP1000084.JPGP1000085.JPG

P1000088.JPG

O godz. 1430 Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń Ewa Łubińska powitała zaproszonych gości i zgromadzonych mieszkańców rozpoczynając obchody Święta Naszego Miasta. Nagrodziła najlepszych uczniów, którzy wyróżnili się zaangażowaniem i pracą zajmując w powiatowych i ogólnopolskich konkursach wysokie miejsca.

Pan Tomasz Kokczyński – właściciel bieżuńskiego Pałacu ufundował dwie atrakcyjne nagrody (rowery). Jedna z nagród przypadła Piotrowi Perłowskiemu, uczniowi I klasy Gimnazjum za całokształt osiągnięć w dziedzinie plastyki. Drugą otrzymał Sławomir Szeluga - uczeń I klasy Gimnazjum za osiągnięcia sportowe.

Podczas, gdy na scenie prezentowały swój program artystyczny dzieci z przedszkola, bieżuńskich szkół, koła teatralnego i tanecznego działającego przy Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, odbywał się zlot samochodów terenowych. Emocjonujące zmagania kierowców z nierównościami terenu, błotem i czasem można było oglądać na odcinku specjalnym, w przypałacowym parku. Organizator i pomysłodawca zlotu Piotr Ilski startujący poza konkursem osiągnął najlepszy czas, a Puchar trafił do Grzegorza Gruka z Warszawy, któremu pilotował Michał Nowak. Ciekawe były również pokazy Taekwondo prowadzone pod kierunkiem Waldemara Grabowskiego.

W czasie festynu można było zakupić egzemplarze „Kuriera Żuromińskiego”, które brały udział w losowaniu cennych nagród (rower, DVD, urządzenie wielofunkcyjne).

Gwiazdą wieczoru był zespół „Belfast”, który roztańczył i rozśpiewał tłum (od najmłodszych po tych pamiętających przeboje Boney M).

Festyn zakończyła majówka.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom bez udziału których zorganizowanie obchodów Święta Naszego Miasta byłoby niemożliwe.