Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

  podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Otwarcie wystawy fotograficznej w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu

Opublikowano .

W dniu 16.05.2007 r. w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej Janusza Dębskiego pt. „Kościoły i kaplice Północnego Mazowsza” dedykowanej Śp. Księdzu Kanonikowi Janowi Maćkiewiczowi.

P1020176.JPGP1020178.JPGP1020179.JPGP1020180.JPG

P1020181.JPGP1020182.JPG

Na wystawie zaprezentowano około 50 zdjęć kościołów i kaplic z powiatów: sierpeckiego i żuromińskiego, stanowiących fragment dużego projektu dokumentującego wszystkie obiekty sakralne całej diecezji Płockiej. Autor wprowadza nas w świat architektury sakralnej ukazując jej piękno i niepowtarzalność. Ekspozycja wzbogacona została o dwa feretrony z XVIII i XIX wieku oraz figurę Chrystusa pochodzące z Kościoła Parafialnego w Bieżuniu, które zostały wypożyczone dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Józefa Kińskiego.

Ekspozycję otworzył dyrektor Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Jerzy Piotrowski, który zachęcił do jej oglądania, a także analizowania architektury prezentowanych budowli sakralnych. Głos zabrał także autor zdjęć – Janusz Dębski, który przygotował referat o swojej twórczości, historii oraz architekturze kościołów i kapliczek Północnego Mazowsza.

Otwarcie wystawy uatrakcyjnił koncert akordeonowy braci Konrada, Jakuba i Adama Kuskowskich oraz recytacja wierszy autorstwa młodej poetki z Mławy.

Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Żuromiński Janusz Welenc, który zaproponował autorowi wydanie fotografii dokumentujących budowle sakralne naszego regionu w formie albumu.

Wystawę można oglądać do 31.08.2007 r. w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.


Krótka informacja o autorze wystawy:

Janusz Dębski wśród mławskich twórców zajmuje szczególne miejsce. Potrafi przełożyć swoje przemyślenia i stosunek do otaczającego nas świata przyrody i historii na uniwersalny język fotografii. Podejmuje różnorodne działania społeczne na rzecz lokalnego środowiska. Wrażliwy na piękno, które nas otacza, stara się je pokazywać innym. Tworzy fotograficzne wystawy dokumentalne i przyrodnicze, które już dziś stanowią wartościowe zbiory z regionalizmu.

Od 1999 r. opracował 36 tematycznych wystaw prezentując ponad tysiąc zdjęć, z czego cztery miały miejsce w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.

e-max.it: your social media marketing partner