Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Seniorzy w Bieżuniu

22 października br. odbył się XI Przegląd Amatorskiej Twórczości Klubów Seniora „ Być i czuć się potrzebnym”. Tegoroczny konkurs, zorganizowany przez Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu , przebiegał w trzech kategoriach : forma sceniczna , rękodzieło oraz po raz pierwszy kulinaria – potrawa regionalna . Tak jak w latach ubiegłych największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się FORMA SCENICZNA, w której wzięło udział siedem klubów z Sierpca, Mochowa, Żuromina, Gołymina i Ciechanowa. Po obejrzeniu prezentacji komisja postanowiła przyznać pierwsza nagrodę Klubowi Seniora z Gołymina , kolejno drugą i trzecia nagrodę dla zespołu „ Sierpczanie” z Sierpca i Klubu Seniora z Mochowa .Nagrodę specjalną otrzymał zespół „ Ferajna” z DPS „ Krucza” w Ciechanowie.

PA220001.JPGPA220007.JPGPA220012.JPGPA220020.JPG

PA220035.JPGPA220036.JPGPA220037.JPGPA220039.JPG

W kategorii RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE nagrodzono następujące osoby: M. Kołakowski, Z. Milewski, S. Chodkowski, I. Klimek i C. Osiak z DPS Ciechanów ul. Krucza, M. Urbańska, O. Kowalski z DPS Szczutowo, E. Nienajadło z Klubu Seniora w Żurominie, A. Cichocki, K. Kowalska z DPS „ Kombatant w Ciechanowie oraz H. Kraśniewska i  C. Przepiórka z Klubu Seniora w Bieżuniu.

W najbardziej „smacznej ” kategorii tegorocznego konkursu przyznano nagrody;

I - A. Łubińskiej i S. Liszewskiej z Klubu Seniora w Bieżuniu,

II - H. Bogackiej zDPS Szczutowo,

III - J. Różanskiej DPS SZCZUTOWO.

Organizatorzy składaja szczególne podziękowania za wsparcie finansowe Urzędowi Marszałkowskiemu w Warszawie i Starostwu Powiatowemu w Żurominie.

K. Rogowska