Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

"Powiat Żuromiński - portret subiektywny"

W dniach 13 – 14 X 2006 r. odbyły się  warsztaty fotograficzne w których uczestniczyło około 50 osób pragnących poszerzyć swoja wiedzę techniczną, czy tez sprawdzić się w artystycznym sposobie postrzegania świata za pomocą obiektywu aparatu. Warsztaty prowadzili : Andrzej Maria Bersz – artysta plastyk oraz Zbigniew Dobrowolski – instruktor fotografii.

inne1.jpginne2.jpginne3.jpginne4.jpg

inne5.jpgrr000.jpgrr001.jpgrr002.jpg

rr003.jpgrr004.jpgrr005.jpgrr006.JPG

warsztaty000.jpgwarsztaty001.jpgwarsztaty002.jpgwarsztaty003.jpg

warsztaty004.JPG

{jgibox title:=[Inne zdjęcia z konkursu (kliknij)] style:=[width:500px]}{jgxgal folder:=[images/stories/zdjecia/inne]} {/jgibox}

W pierwszym dniu warsztatów młodzieży zaproponowano  wykłady edukacyjne i „polowanie z obiektywem” w plenerach  dworku szlacheckiego w Brudnicach. Wieczorem młodzież wspaniale integrowała się przy w domku myśliwskim w Chraponi należącym do Koła Łowieckiego „SARNA” w Żurominie. Wiele radości sprawiła  młodym ludziom  gra terenowa „Władca Pierścieni”, którą poprowadził pan Adam Ejnik. Biblioteka dziękuje p. Hubertowi Sumirskiemu i panu Zdzisławowi Gadomskiemu – zastępcy nadleśniczego Nadleśnictwa Dwukoły, którzy bardzo interesująco pokazali piękno i historię tej ziemi, jej miejsca wyjątkowe i konieczność świadomej ich ochrony. Szczególne słowa podziękowania panu Wiesławowi Hajczukowi – leśniczemu Leśnictwa Chrapoń za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego.
W dniu 14.X.2006 r. przeprowadzono wśród uczestników warsztatów plebiscyt na najciekawsze fotografie. Spośród 60 zdjęć każdy miał wskazać 3, które jego zdaniem są najlepsze. Nad prawidłowością jego przebiegu czuwała komisja. W toku plebiscytu wyłoniono zwycięzców. Na podstawie głosowania ustalono, że I miejsce zajęła Malwina Piotrowska(Gimnazjum Bieżuń), II miejsce – Karolina Grześkiewicz (SWPS Warszawa), III miejsce – Agata Grzywińska(LO Żuromin). Zwycięzcy plebiscytu uhonorowani zostali nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Nadleśnictwo Dwukoły. Ponadto komisja postanowiła przyznać równorzędne wyróżnienia: Sławomirowi Grzeli (LO Żuromin) za oryginalność, Alicji Boruckiej (Gimnazjum nr 1 w Żurominie) za inne spojrzenie, Andrzejowi Szlomowi (LO Żuromin) za reporterskie oko, Karolinie Grześkiewicz (SWPS Warszawa) za dobre ujęcie, Michałowi Liszewskiemu (Gimnazjum Bieżuń) za dobry klimat. Wyróżnienia zostały ufundowane przez Powiatowo – Miejską Bibliotekę Publiczną w Żurominie.
W imieniu młodzieży serdecznie dziękujemy za okazana pomoc, zaangażowanie i życzliwość wszystkim współorganizatorom.
Wydarzenie kulturalne zaistniało dzięki wsparciu finansowemu Nadleśnictwa Dwukoły i Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Powiatowo – Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie