Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

BIEŻUŃSKIE LATO Z CERAMIKĄ

Już po raz piąty Dział Oświatowo-Promocyjny Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu zorganizował Powiatowe Warsztaty Rzeźbiarskie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone były pod kierunkiem instruktorów Anny i Wojciecha Kmieć, ceramików z wieloletnim doświadczeniem. Czterdzieścioro młodych uczestników warsztatów poznawało tajniki rzeźbiarstwa, których specjalizacją już po raz trzeci była ceramika.
Warsztaty przebiegały w dwóch etapach. Etap pierwszy zorganizowany w dniach 3-8 lipca, odbywał się w budynku kina w Bieżuniu. Misterne ażurowe formy, dzbany, misy i przedmioty wykonane z tzw. kamionki gozdnickiej to efekt pięciodniowej pracy małych artystów. Przedmioty te, zostały następnie wypalone podczas drugiej części warsztatów (7-9 sierpnia) w specjalnie zbudowanym na tę okazję piecu z papieru i gliny.
Prace młodych artystów można było zobaczyć na powarsztatowej wystawie w hallu budynku kina. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w dniu 9 sierpnia w obecności Starosty Powiatu Żuromińskiego Janusza Welenca, Burmistrza Miasta i Gminy Bieżuń Ewy Łubińskiej, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Bieżuniu Janiny Mieszkowskiej, Dyrektora Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Jerzego Piotrowskiego oraz uczestników warsztatów i ich rodziców.
Tradycją warsztatów stały się wycieczki do miejsc związanych z historią, kulturą naszego regionu. W tym roku dzieci i młodzież miały okazję zwiedzić Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Warsztaty odbyły sie dzięki finansowemu wsparciu Rady Miejskiej w Bieżuniu i Rady Powiatu w Żurominie.

Kinga Rogowska

IMG_0222.jpgIMG_0227.jpgIMG_0230.jpgIMG_0237.jpg