Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

III Wielki Letni Piknik

8 czerwca 2006 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żurominie po raz trzeci zorganizowały spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych pt. „Wielki Letni Piknik”. W tym roku spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza święta w intencji osób niepełnosprawnych, w Kościele św. Trójcy w Żurominie. Mszę koncelebrował ks. Proboszcz Prałat Piotr Joniak. Po mszy, na boisku przy plebanii, odbyła się część artystyczna. Zaproszone placówki przedstawiły prezentacje sceniczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się popisy grupy cyrkowej z Brodnickiego Domu Kultury BeDeKuś. Po wystepach młodych cyrkowców na scenie zaprezentowała swój program grupa młodych, żuromińskich tancerzy break dance, a po nich zespół Sunflowers rozkołysał publiczność w rytmach reggae. Na zakończenie zagrał zespół Victoria, który znanymi przebojami zachęcił wszystkich do wspólnego tańca.

Dodatkowymi atrakcjami były: przejażdżki konne, malowanie twarzy, malowanie plakatu, zabawy ruchowe prowadzone przez grupę miłośników kultury Indian Ameryki Pn. Tatanka art. oraz pokazy psów rasy nowofundland ze Stowarzyszenia Terranova z Lidzbarka. Wszyscy zebrani mogli również skosztować smakołyków przygotowanych przez podopiecznych żuromińskich warsztatów. Tradycją tego typu spotkań stały się kiermasze, na których można kupić prace wykonane przez osoby niepełnosprawne.
W pikniku uczestniczyli pracownicy i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku i Żurominie, Domu Pomocy Społecznej w Bądzynie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie, Gostyninie, Płocku oraz w Żurominie, a także dzieci z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z Lidzbarka, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Działdowie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie. Otwarty charakter imprezy przyciągnął dzieci i młodzież z żuromińskich przedszkoli i szkół.
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żurominie składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego spotkania.

grupa_break_dance_z_zck.jpggrupa_cyrkowa_bedeku_z_brodnicy.jpggrupa_tatanka_art.jpgprzejazdzki_konne.jpg

wspolna_zabawa.jpgwystep_dzieci_z_dzialdowa.jpg