Logotypy__CPPC_3

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

  podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

PaT w Żurominie

Opublikowano .

Taką wiadomość przekazał żuromińskim samorządowcom, dyrektorom szkół gimnazjalnych i Zespołowi Koordynacyjnemu d/s Przeciwdziałania Narkomanii Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji d/s promocji bezpieczeństwa publicznego i współpracy z organizacjami pozarządowymi insp. Grzegorz Jach. Grzegorz Jach i impresariat programu Profilaktyka a Teatr przybył do Żuromina na zaproszenia Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie.

W sali konferencyjnej urzędu gminy i miasta spotkali się V-ce Starosta Żuromiński, przedstawiciele władz samorządowych powiatu, Komendy Powiatowej policji w Żurominie, dyrektorzy szkół, pedagodzy i nauczyciele, przedstawiciele instytucji oświatowych i kultury, dziennikarze oraz przewodniczący Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Spotkanie pozwoliło na zaprezentowanie na forum powiatu innowacyjnych działań prewencyjnych zaproponowanych przez Policję w postaci programu realizowanego przez Komendę Główną Policji pod nazwą Profilaktyka a Teatr.

P1060982.JPGP1060984.JPGP1060989.JPGP1060993.JPG

P1060996.JPGP1060998.JPGP1070005.JPGP1070007.JPG

P1070009.JPG

Grzegorz Jach przedstawił wszystkim zebranym, że PaT to program realizowany przez Gabinet Komendanta Głównego Policji. Obejmuje on cztery obszary: działanie, informację, edukację oraz akcję o nazwie „Przystanek PaT”. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. Jej głównymi celami są oddziaływanie na zmniejszenie zjawiska narkomanii wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, inspirowanie rodziców młodzieży szkolnej do pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki narkotykowej oraz komunikowanie i inicjowanie przez Policję wspólnoty działań skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej.

W obszarze pierwszym (działanie) przeprowadzana jest ankieta poświęcona rozpoznawaniu narkotykowego zagrożenia na terenie konkretnej szkoły, z którą związany jest adresat, pokazywany jest spektakl oraz odbywa się otwarta dyskusja prowadzona przez moderatora. Wybór spektaklu zależy od środowiska, w którym jest on pokazywany. I tak dla rodziców (Program PaT/R) przedstawiany jest spektakl „Dzwonek”, natomiast dla młodzieży (Program PaT/M) – spektakl Blackout. Obydwa te spektakle są autorstwa Grażyny Małkowskiej – pedagoga szkolnego z Warszawy – i poruszają problem uzależnienia od narkotyków oraz jego konsekwencje.

Obszar drugi (informacja) to przede wszystkim tworzenie bazy danych na stronie internetowej programu, w której umieszczane są kontakty do autorów (osób i instytucji) podobnych inicjatyw, które wykorzystują dramę lub teatr w swojej działalności przeciwko patologiom społecznym. W ramach obszaru trzeciego planowana jest konferencja naukowa poświęcona profilaktyce w przeciwdziałaniu zjawisku narkomanii wśród młodzieży szkolnej. Obszar czwarty to „Przystanek PaT” – akcja o charakterze długofalowego eksperymentu społecznego, polegająca na długoterminowym poszukiwaniu dobrej oferty dla stworzenia powszechnego ruchu wolontariuszy, którzy poprzez działania teatralne (parateatralne) włączą się w nurt edukacyjny przeciwko zjawiskom patologii społecznej.

Akcja nie ma charakteru festiwalu z nagrodami – chodzi w niej o przekonanie, że warto jest być człowiekiem, który chce wspierać drugiego człowieka nie oczekując wdzięczności i prezentów. To akcja dla wolnej myśli, dla tych, którzy chcą mówić lub słuchać, dla tych, którzy chcą wspierać lub działać i wreszcie dla tych, którzy potrzebują teatru i człowieka blisko siebie. Pierwszy Przystanek PaT został przeprowadzony w dniach 1-6 sierpnia 2006 roku w Miłomłynie (pow. Ostróda) na Mazurach. W tym czasie przeprowadzane były warsztaty i zajęcia teatralne mające na celu zbliżenie uczestników do problemu patologii społecznej. „Przystanek PaT” to miejsce dla każdego, kto jest wolny od nałogów i chce swoją świadomością dzielić się z innymi.

e-max.it: your social media marketing partner