Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Powiatowy Konkurs Plastyczny w Zespole Szkół nr 1 w Żurominie

W tegorocznym konkursie plastycznym „Żyję zdrowo, modnie i wygodnie – z dala od nałogów”, zorganizowanym w Zespole Szkół nr 1 w Żurominie w dniu 14 marca 2006r., wzięło udział 12 zespołów szkół z powiatu żuromińskiego - 8 ze szkół podstawowych i 4 z gimnazjów.

W Zespole Szkól nr 1 w Żurominie powołane zostały komisje ds. profilaktyki, które opracowały programy profilaktyczne przystosowane do potrzeb środowiska szkolnego. W ramach programu prowadzone są zajęcia z uczniami z zakresu profilaktyki uzależnień.

Oprócz podstawowych działań profilaktycznych komisje ds. profilaktyki ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum postanowiły zorganizować w roku szkolnym 2004/2005 Powiatowy Konkurs Plastyczny dla szkół podstawowych i gimnazjów pod hasłem „Mój świat wolny od nałogów”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a laureaci cenne nagrody. Prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie można było zobaczyć w Zespole Szkół nr 1 do końca roku szkolnego.

Wysoki poziom konkursu oraz zainteresowanie wokół niego zmobilizowało nauczycieli do zorganizowania w roku szkolnym 2005/2006 drugiej edycji konkursu pod hasłem „Żyję zdrowo, modnie i wygodnie – z dala od nałogów”.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom plastyczny. Komisja miała nie lada problem z oceną tych prac.

Zwycięzcami zostali:

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych:

• I miejsce – Malwina Piotrowska i Sandra Kacperowska ze Szkoły Podstawowej w Bieżuniu,
  • II miejsce - Monika Dobies i Karolina Dobies ze Szkoły Podstawowej w Będzyminie.
  • III miejsce – Małgorzata Pekról i Katarzyna Spychała ze Szkoły Podstawowej w Lutocinie.

W kategorii klas I-III gimnazjum:

• I miejsce – Monika Steczka i Martyna Bartczak z Gimnazjum w Lutocinie.
  • II miejsce - Iza Karpińska i Sylwia Kraśnicka z Gimnazjum nr 1 w Żurominie.
  • III miejsce – Aleksandra Kisielewska i Krzysztof Adamczak z Gimnazjum w Zielonej.

Inscenizacja wprowadzająca w zagadnienie pt. „Przyjaźń, podróże, rozmowy czy telewizor kolorowy” przygotowana została przez p. Jolantę Pyrzanowską z wychowankami klasy III.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a pozostali uczestnicy upominki.

Nauczyciele, którzy zajęli się organizacją konkursu to: przewodnicząca komisji ze szkoły podstawowej p. Jolanta Bolczak oraz p. Agnieszka Kosin, p. Bogusława Balska , p. Kazimierz Hernik i p. Jolanta Pyrzanowska (która przygotowała z wychowankami na rozpoczęcie konkursu inscenizację wprowadzającą w zagadnienie), a także nauczyciele z Gimnazjum p. Marzena Cholewińska i p.Barbara Lejeń.

W ramach realizacji programu profilaktycznego pani pedagog Jolanta Bolczak zorganizowała w maju 2005 r. dla dwudziestu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Żurominie jednodniową, bezpłatną wycieczkę do Torunia.

Zarówno wycieczkę jak i konkursy udało się zrealizować dzięki instytucjom oraz prywatnym przedsiębiorcom. Zespół ds. profilaktyki składa wielkie podziękowania panu Burmistrzowi, Starostwu Powiatowemu, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Żurominie oraz osobom prywatnym: Kazimierzowi Zielińskiemu, Romanowi Zimolzakowi, Tomaszowi Pyrzanowskiemu, Krzysztofowi Bolczak, Dariuszowi Bolczak, Katarzynie Siemiątkowskiej, Janowi Filipskiemu, Lechwi Zmarzłemu, Pawłowi Ossowskiemu, Hannie Kamińksiej, Jackowi Podgórskiemu, Hannie Witkowskiej, Sylwii Gołębiewskiej, Marzenie Przybyszewskiej, Robertowi Melerowi, Halinie Laskowskiej, Adamowi Cichoniowi, Januszowi Górce, Aleksandrowi Falkiewiczowi, Barbarze Falkiewicz.

Jolanta Bolczak
Agnieszka Kosin