Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Betlejemskie Światło Pokoju "Jeden Świat, jedno światło"

Po raz kolejny zabłyśnie w ŻUROMINIE Betlejemskie Światło Pokoju, niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę, przybędzie do Żuromina 18 grudnia. We wtorek 20 grudnia nastąpi uroczyste przekazanie Światła harcerzom z naszego hufca

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do odebrania Światła, nadziei i dobrego ciepła jakie niesie.
W sobotę 17 grudnia 2005 r. o godzinie 11.00 Betlejemskie Światło Pokoju, przywiezione przez skautów słowackich, przekroczyło granice Polski. W harcerskim ośrodku „Głodówka” pod Zakopanym odebrali je harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło swoją wędrówkę po kraju. Przekazywane z rąk do rąk przez harcerki i harcerzy dotrze do wszystkich potrzebujących, do rodzin, szkół, szpitali, kościołów, urzędów, instytucji, mediów. Podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie przekazane Prezydentowi RP, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu oraz do wielu rzędów, instytucji i przyjaciół harcerstwa.
Zgodnie z zasadą skautowej sztafety, Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest przez ZHP skautom z: Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji.
Także w naszym regionie Betlejemskie Światło Pokoju trafi do najbardziej potrzebujących jego ciepła i wszystkiego, co symbolizuje: miłości, jedności, miłosierdzia. Światło zaniesiemy do Kościoła Parafialnego w Żurominie 21 grudnia o godz. 18.00. Na co dzień Betlejemskie Światło Pokoju będzie dostępne w naszej harcówce Zapraszamy!

Komenda Hufca ZHP Żuromin