Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

KONKURS NA NAJLEPSZE GOSPODARSTWO ROLNE W POWIECIE ŻUROMIŃSKIM

6 lipca 2005 roku rozpoczął się „Konkurs na najlepsze gospodarstwo rolne w powiecie żuromińskim”. Konkurs ten został zorganizowany przez Starostę Żuromińskiego przy współudziale Banku Spółdzielczego w Żurominie, Spółdzielni Mleczarskiej w Żurominie, MODR-Warszawa - Oddział Poświętne w Płońsku i KRUS-Oddział Rejonowy w Ciechanowie. Ideą konkursu było promowanie najlepszych gospodarstw rolnych w powiecie, które są inspiratorami pozytywnych działań w środowisku rolniczym w zakresie dostosowania gospodarstw do obowiązujących standardów.

Konkurs został przeprowadzony w 2 kategoriach: produkcja trzody chlewnej, produkcja bydła mlecznego. Przystąpiło do niego 13 rolników.

Na posiedzeniu Komisji konkursowej w dniu 22.11.2005 r. wyłoniono laureatów i przyznano następujące miejsca:

1) kategoria – produkcja trzody chlewnej:

• I miejsce – Kamiński Józef i Zofia – Felcyn gm. Lutocin

• II miejsce – Ardanowski Marek i Małgorzata – Zatorowizna gm. Lutocin

• III miejsce – Szatkowski Mariusz i Anna – Przeradz Wielki gm. Lutocin

2) kategoria – produkcja bydła mlecznego:

• I miejsce – Sękowski Wojciech i Jolanta – Kuczbork Wieś gm. Kuczbork

• II miejsce – Kurkiewicz Piotr i Katarzyna – Chojnowo – gm. Kuczbork

• III miejsce - Magdziński Piotr i Iwona – Dźwierzno gm. Bieżuń

Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone 20 grudnia 2005 r. na Sesji Rady Powiatu.

Edyta Jakimczuk - Wydział Rolnictwa i Środowiska