Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

"Bezpieczna droga do szkoły" rozstrzygnięta

7 września br. w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 2 w Żurominie odbyła się uroczysta inauguracja powiatowego roku szkolnego pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Żurominie, przy udziale komend powiatowych Policji i PSP. Patronat nad uroczystością objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Na inaugurację zaproszono dyrektorów wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu, wraz z 3-osobowymi drużynami uczniów w wieku 9-12 lat.

Podczas imprezy przeprowadzono trzy konkursy. Uczniowie zmagali się w slalomie rowerowym, teście wiedzy o ruchu drogowym i sprawdzianie teoretycznym z udzielania pierwszej pomocy. Slalom przeprowadzono na rowerowym torze przeszkód udostępnionym przez WORD w Ciechanowie. Odbyły się także pokazy z udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników z KP PSP. Natomiast policjanci z KP Policji zaprezentowali znakowanie rowerów, paszporty rowerowe i techniki daktyloskopijne.

W konkursach wzięło udział 75 uczniów z 25 szkół podstawowych z terenu powiatu.

Laureatami slalomu rowerowego zostali:

1.      Dawid Kowalski, SP w Będzyminie – I nagroda – rower górski

2.      Szymon Kaczmarek, SP w Lubowidzu – II nagroda – discman

3.      Kamil Antosiak, SP Nr 2 w Żurominie – III nagroda – aparat fotograficzny

Laureatami konkursu wiedzy o ruchu drogowym zostali:

1.      Jakub Piórkowski, SP w Sarnowie – I nagroda – rower górski

2.      Daniel Szerszeń, SP w Jonnem – II nagroda – discman

3.      Joanna Kwiatkowska, SP w Kliczewie – III nagroda – aparat fotograficzny

Laureatami konkursu udzielania pierwszej pomocy zostali:

1.      Manuela Szymańska, SP w Raczynach – I nagroda – rower górski

2.      Konrad Margalski, SP w Lubowidzu – II nagroda – discman

3.      Małgorzata Pekról, SP w Lutocinie – III nagroda – aparat fotograficzny

Ponadto w/w laureaci otrzymali telefony komórkowe i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom imprezy ufundowano także upominki w postaci kasków rowerowych, „Kodeksów młodego rowerzysty” i kamizelek odblaskowych. Dyrektorzy szkół, których uczniowie zajęli I miejsca, otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy z rąk Starosty Żuromińskiego Janusza Welenca. Marszałka reprezentował Kierownik Biura ds. Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie p. Krzysztof Knysz. Nagrody główne zostały zakupione przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku, natomiast upominki ufundował Urząd Marszałkowski w Warszawie. Zestawy z telefonami komórkowymi zostały przekazane przez Zarząd Powiatu Żuromińskiego.

Referat Zarządzania Kryzysowego