Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

VI POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY - artykuł ze zdjęciami

VI Powiatowy Konkurs Ekologiczny rozpoczął się w dniu 16 czerwca 2005r. podjęciem uchwały przez Zarząd Powiatu Żuromińskiego. Finał konkursu odbył się w dniu 7 listopada br. Do konkursu przystąpiło: 9 szkół podstawowych, 6 szkół gimnazjalnych, 3 szkoły ponadgimnazjalne oraz Zespół Szkół Specjalnych w Żurominie. Do Finału części teoretycznej przystąpiło łącznie 56 uczniów powiatu.

W czasie trwania konkursu uczniowie szkół w części praktycznej uprzątnęli tereny leśne o powierzchni ponad 270 ha, rowy przydrożne i pobocza dróg na długości ok. 100 km, „dzikie” wysypiska odpadów, tereny placów, miejscowości, parków na łączną ilość worków – 1 728 sztuk. Ponadto zbierano surowce wtórne, opracowano szeregu ulotek informacyjnych, gazetek szkolnych, wystaw itp. W czasie trwania Konkursu odbyły się liczne spotkania z leśniczymi oraz z pracownikami Zakładów Komunalnych i strażakami powiatowymi. Komisja przyznała nagrodę dodatkową dla Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie za część praktyczną. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni ze środków: WFOŚiGW w Warszawie, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Wójta Gminy Lutocin, Wójta Gminy Kuczbork Osada, Nadleśnictwa Dwukoły i Lidzbark, Starostwa Powiatowego w Żurominie. Nagrody dla szkół oraz dla zwycięzców części teoretycznej zostały wręczone na listopadowym posiedzeniu Zarządu Powiatu.

Zwycięzcami części teoretycznej zostali:

w kategorii szkół podstawowych:

• 1 miejsce - Piórkowski Jakub Sarnowo (29pkt.),

• 2 miejsce - Stawiski Maciej Nr1 Żuromin (28pkt.),

• 3 miejsce - Matuska Karolina Łaszewo i Przybycień Aleksandra Nr2 Żuromin (26pkt.)

w kategorii szkół gimnazjalnych:

• 1 miejsce - Kubkowski Mariusz Syberia, (29pkt.),

• 2 miejsce - Rudzińska Sylwia i Kozicka Natalia Siemiątkowo (26pkt.)

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

• 1 miejsce - Dyksińska Małgorzata ZSP Bieżuń (29pkt.),

• 2 miejsce - Karczewski Mateusz ZSP Zielona i Madej Monika ZSP Żuromin (25pkt.)

Finalistami powiatowymi Zespołu Szkół Specjalnych zostali:

w kategorii szkoły podstawowej specjalnej:

• 1 miejsce - Krankowski Arkadiusz,

• 2 miejsce - Koszewski Mariusz,

• 3 miejsce - Marszałkiewicz Katarzyna

w kategorii gimnazjum specjalnego:

• 1 miejsce - Gizler Milena,

• 2 miejsce - Ziółkowska Justyna,

• 3 miejsce - Karpińska Emila

w kategorii szkoły ponadgimnazjalnej:

• 1 miejsce-Osiecka Ewelina,

• 2 miejsce - Badiura Barbara,

• 3 miejsce - Osiecki Marcin

Zwycięzcami części praktycznej

w kategorii szkół podstawowych zostały następujące szkoły:

• 1 miejsce – Lutocin (73pkt.),

• 2 miejsce - Nr 1 Żuromin (67pkt.),

• 3 miejsce - Nr 2 Żuromin (60pkt. )

w kategorii szkół gimnazjalnych:

• 1 miejsce – Lutocin (66pkt.),

• 2 miejsce ZPO Zielona (60pkt.),

• 3 miejsce – Syberia (59pkt.)

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

• 1 miejsce - ZSP Zielona i ZSP Żuromin (62pkt.),

• 2 miejsce – ZSP Bieżuń (56pkt.)

Zespół Szkół Specjalnych w Żurominie uzyskał wyróżnienie za wykonanie prac praktycznych (75 pkt.)

Joanna Jabłońska - Wydział Rolnictwa i Środowiska

001.JPG002.JPG003.JPG004.JPG

005.JPG006.JPG007.JPG008.JPG

009.JPG010.JPG011.JPG012.JPG