Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

XIV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Komenda Hufca ZHP i Żuromińskie Centrum Kultury już po raz kolejny zawiązała w Żurominie Sztab WOŚP, który zajmie się zorganizowaniem „orkiestrowej” imprezy 08 stycznia 2006 roku. Sztab objął swym zasięgiem większość miejscowości z terenu powiatu. Wolontariusze kwestować będą na ulicach, organizować imprezy w szkołach... W dniu finału rozbrzmiewać będzie hymn WOŚP i mamy nadzieję, że nikt nie zostanie obojętny wobec tak szczytnego celu, jakim jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego.

W tym Finale gramy "DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI POSZKODOWANYCH W WYPADKACH, W TYM NA NAUKĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY"!!! Mamy nadzieję, że ta czternastka będzie dla nas szczęśliwa. Wszystkich, którzy chcą pomóc w tegorocznym Finale zapraszamy do działu w „orkiestrowych” imprezach.
            Już niebawem harcerze zbierać będą prezenty na 14 urodziny WOŚP, które potem zostaną wylicytowane lub przeznaczone na loterię. Każdy z Was może podarować na licytację dowolny drobiazg dostarczając go do kina do dnia finału. Zachęcamy do aktywnego udziału, do wspólnej zabawy, do spojrzenia w tym dniu na świat prze różowe okulary. Niech nikogo nie zabraknie w żuromińskim kinie w dniu finału. Początek o 11.30 w niedzielę 8 stycznia! Czekają na Państwa niezliczone atrakcje.
            Na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok Sztab WOŚP składa wszystkim najgorętsze życzenia. Pamiętamy o Was, a Wy pamiętajcie o wszystkich, których trzeba do serca przytulić. Dobre Anioły fruwają nad nami i póki my jesteśmy, tak długo będzie istniała wiara w coś, co jest lepsze.

Wszystkim życzymy tylko samych radosnych, pogodnych i szczęśliwych dni.
Sztab WOŚP - Żuromin