Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

"Witkacy dziś"

Spotkania z Poezją i Prozą w ramach własnego programu edukacyjnego ,,Zrozumieć innych” na stałe wpisano już w harmonogram imprez kulturalnych organizowanych przez Żuromińskie Centrum Kultury pod patronatem Starostwa Powiatowego. 29 listopada spotkanie poświęcono twórczości Stanisława Ignacego Witkacego, w którym zaprezentowało się 42 recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych: młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żuromińskiego:

Zespół Szkół Nr1 (Gimnazjum Nr 1) Żuromin, Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej, Liceum Ogólnokształcące w Żurominie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

w kat. gimnazjalnej

I miejsce – Gabriela Antoniak – Gimnazjum Nr.1 w Żurominie

I miejsce – Andrzej Szlom – Gimnazjum Nr.1 w Żurominie

II miejsce – Cezary Piórkowski Gimnazjum Nr.1 w Żurominie

III miejsce – Paula Borkowska Gimnazjum Nr.1 w Żurominie

wyróżnienia

Adrianna Kamińska – Gimnazjum Nr.1 w Żurominie

Łukasz Budzich – Gimnazjum Nr.1 w Żurominie

Damian Rosiak – Gimnazjum Nr.1 w Żurominie

w kat. ponadgimnazjalnej

I miejsce Emilia Piotrowska – L.O Bieżuń

I miejsce Olga Sadowska L.O Żuromin

II miejsce Karolina Lipińska – L.O Żuromin

III miejsce Joanna Świniarska – L.O Żuromin

wyróżnienia

Martyna Kociela – L.O Żuromin

Aleksandra Górska – L.O Żuromin

Karolina Radomska – ZSP Zielona

Natomiast w dniu 2 grudnia podkreślono 150 rocznicę śmierci naszego wieszcza – Adama Mickiewicza. Na pytanie - Kim był dla współczesnych, kim jest dla nas dziś?  przypomnieli nam znakomici aktorzy sceny krakowskiej:

Jan Korwin - Kochanowski i Maciej Luśnia w prostej i bezpośredniej rozmowie odpowiedzieli na pytania młodzieży, recytując fragmenty utworów Wieszcza Narodu. Możemy mieć tylko jeden wniosek, że geniuszowi tej miary, co Mickiewicz nie było łatwo i prosto przejść przez życie, a jednak żaden cień nie przysłoni blasku i piękna Jego poezji.

Krystyna Kłobukowska - Żuromińskie Centrum Kultury

102_0289.JPG102_0291.JPG