Komunikaty i ostrzeżenia

Ostrzeżenie Nr 38 - silne burze z gradem/2

clip_image002.jpg

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie

OSTRZEŻENIE Nr 38

Zjawisko/Stopień zagrożenia:Silne burze z gradem/2

Obszar: województwo mazowieckie

Ważność: od godz. 13:00 dnia 26.06.2016 do godz. 23:00 dnia 26.06.2016

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 30 mm do 45 mm, lokalnie do 60 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Obowiązują:

Do godz.18:00 dnia 26.06.2016 OSTRZEŻENIE nr 36 na UPAŁ/1 wydane o godz.12:29 dnia 23.06.2016.

Dyżurny synoptyk: Mateusz Barczyk

Godzina i data wydania: godz. 07:47 dnia 26.06.2016

Stopień zagrożenia

Opis

3 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
2 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
1 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej