Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Komunikaty i ostrzeżenia

Ostrzeżenie Nr 2/ aktualizacja - silny mróz/1

Opublikowano .

clip_image002.jpg

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie

 

OSTRZEŻENIE Nr 2 - AKTUALIZACJA

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny mróz/1

Obszar: województwo mazowieckie

Ważność: od godz. 10:00 dnia 05.01.2016 do godz. 10:00 dnia 06.01.2016

Przebieg: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy i rano przeważnie od -17°C do -13°C, tylko w subregionie południowym od -13°C do -10°C. Temperatura maksymalna od -12°C do -9°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 15 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Zmiana dotyczy przedłużenia ważności ostrzeżenia.

Dyżurny synoptyk: Katarzyna Bednarek

Godzina i data wydania: godz. 09:58 dnia 05.01.2016

Stopień zagrożenia

Opis

3 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
2 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
1 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej 
e-max.it: your social media marketing partner