Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Komunikaty i ostrzeżenia

Ostrzeżenie Nr 45 - Burze z gradem/1

Opublikowano .

clip_image002.jpg

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie

OSTRZEŻENIE Nr  45
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od godz. 01:30 dnia 08.07.2015 do godz. 09:00 dnia 08.07.2015
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%
Uwagi: Burze przemieszczać się będą z zachodu na wschód i stopniowo będą słabnąć. Nadal obowiązuje ostrzeżenie nr 43 o upale, wydane dnia 03.07.2015 o godz. 11:26
Dyżurny synoptyk: Mateusz Barczyk
Godzina i data wydania: godz. 23:50 dnia 07.07.2015          

Stopień zagrożenia

Opis

3 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
2 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
1 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej 
e-max.it: your social media marketing partner