Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Komunikaty i ostrzeżenia

Ostrzeżenie Nr 10 - Oblodzenie /1

Opublikowano .

clip_image002.jpg

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie

                                                      OSTRZEŻENIE Nr 10

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Oblodzenie/1
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od godz. 12:30 dnia 25.01.2015 do godz. 09:00 dnia 26.01.2015
Przebieg: We wschodniej połowie województwa stopniowo od zachodu nastąpi spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg
i chodników. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -4°C do -1°C, przy gruncie do -5°C. Na pozostałym obszarze występują i będą występować opady śniegu, a temperatura powietrza cały czas będzie się utrzymywać poniżej 0°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
Uwagi: Brak.


Dyżurny synoptyk: Szymon Ogórek
Godzina i data wydania: godz. 12:11 dnia 25.01.2015

Stopień zagrożenia

Opis

3 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
2 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
1 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej 
e-max.it: your social media marketing partner