Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

Komunikaty i ostrzeżenia

Ostrzeżenie Nr 6 - silny wiatr /1

Opublikowano .

clip_image002.jpg

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie

                                              OSTRZEŻENIE Nr 6

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1
Obszar: województwo mazowieckie

Ważność: od godz. 17:00 dnia 10.01.2015 do godz. 18:00 dnia 11.01.2015

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego i porywistego wiatru. Od początku ważności do północy średnia prędkość wiatru wyniesie od 25 km/h do 40 km/h, a porywy od 80 km/h do 90 km/h, kierunek zachodni. Od północy do rana średnia prędkość wiatru od 25 km/h do 30 km/h,   w porywach do 75 km/h, kierunek zachodni. W dzień (11.01) prędkość średnia wiatru od 20 km/h do 30 km/h, a porywy do 65 km/h w subregionie południowym i do 75 km/h na pozostałym obszarze województwa, kierunek południowo-zachodni.

W pierwszej połowie nocy 10/11.01 lokalnie mogą wystąpić również burze.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
Dyżurny synoptyk: Mateusz Barczyk
Godzina i data wydania: godz. 06:40 dnia 10.01.2015

Stopień zagrożenia

Opis

3 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
2 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
1 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej 
e-max.it: your social media marketing partner