Komunikaty i ostrzeżenia

Ostrzeżenie nr 32 / Intensywne opady deszczu/ burze z gradem - Stopień 1

clip_image002.jpg

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie

OSTRZEŻENIE Nr 32

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/1, Burze z gradem/1

Obszar: województwo mazowieckie

Ważność: od godz. 05:00 dnia 17.05.2014 do godz. 22:00 dnia 17.05.2014

Przebieg: Rano i przed południem, ze wschodu na zachód województwa, przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 20 mm.

Od godzin południowych prognozuje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 30 mm, a wiatr w porywach do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

W okresie ważności ostrzeżenia prognozowana suma opadów wyniesie od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: Intensywne opady deszczu 80%, Burze z gradem 80%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk: Michał Ogrodnik

Stopień zagrożenia

Opis

3 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
2 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
1 Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej