Akcja prozdrowotna „Biała Niedziela" zakończona

Z inicjatywy Fundacji na Rzecz Rozwoju Prewencji i Leczenia Cukrzycy reprezentowanej przez dr hab. n. med. Pawła Piątkiewicza Kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dniu 26 października br. Starostwo Powiatowe wspólnie z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz Żuromińskim Centrum Kultury zorganizowało akcję prozdrowotną „Biała Niedziela”. Akcja miała charakter nieodpłatnych badań i konsultacji zdrowotnych w zakresie chorób przemiany materii, cukrzycy, otyłości, chorób endokrynologicznych, nadciśnienia tętniczego oraz chorób układu krążenia i chorób płuc. Specjaliści w dziedzinie diabetologii, endokrynologii oraz chorób wewnętrznych udzielali porad po wcześniejszym wykonaniu przez pacjentów badań na poziom glukozy we krwi oraz pomiarze ciśnienia tętniczego. Dodatkowo mieszkańcy powiatu żuromińskiego ubezpieczeni w KRUS mieli możliwość wykonania USG tarczycy lub jamy brzusznej.

Zainteresowanie mieszkańców było bardzo duże. 160 osób wykonało testy na poziom glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego i uzyskało porady u specjalistów.

Wykonano ogółem 83 badania USG u 57 pacjentów (niektóre osoby miały podwójne badanie USG - tarczycy i jamy brzusznej).

W ramach akcji „Biała Niedziela” odbył się bardzo interesujący wykład dr hab. n. med. Pawła Piątkiewicza na temat  „Jak bezpiecznie leczyć insuliną pacjenta w wieku podeszłym”.

DSC02279DSC02280DSC02281DSC02282DSC02285DSC02286DSC02287DSC02288DSC02289DSC02290DSC02291DSC02293DSC02294