(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Dnia 15 grudnia odbyła się XXVI edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu rejonowego przystąpiły laureatki etapów szkolnych z pięciu szkół podstawowych: Zespół Szkól NR 1 w Żurominie, Zespół Szkół w Lutocinie, Zespół Szkół w Syberii, Zespół Placówek Oświatowych w Zielonej, Szkoła Podstawowa w Przeradzu Małym oraz trzech szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej, Liceum Ogólnokształcące w Bieżuniu. Ogółem w Olimpiadzie udział wzięło 8 uczniów, którzy wypełnili test zawierający 30 pytań. Laureatką I miejsca z poziomu szkól podstawowych została Lidia Rybicka -uczennica Zespołu Placówek Oświatowych z Zielonej, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych największą ilość punktów zdobyła Klaudia Zarazińska-uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Zielonej.

Głównym organizatorem Olimpiady jest Polski Czerwony Krzyż, zaś współorganizatorem-Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Nagrody dla uczniów szkół podstawowych ufundował Urząd Gminy i Miasta w Żurominie, natomiast dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Starostwo Powiatowe w Żurominie. Poza tym wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali kubki pamiątkowe z logo olimpiady i herbem powiatu.

W czasie, kiedy komisja sprawdzała prace, uczniowie uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonym przez pracowników Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Żurominie.

IMG 3563IMG 3564IMG 3565IMG 3566PC150989PC150995PC150996