Kasa urzędu będzie czynna do godziny 12:30.

Dane o jakości powietrza w powiecie żuromińskim

AKTUALNOŚCI

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego

Opublikowano .

Zakończył się XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII, ktry został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym.

Do półfinału zgłoszonych zostało 21 szkół podstawowych, 9 gimnazjów i 4 szkoły ponadgimnazjalne. Ogółem udział wzięło 115 uczniów, tj.: 53 uczniów podstawowych, 36 uczniów gimnazjów, 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Joanna Królikowska, Ewa Zalewska, Anna Wronkowska, Bożena Jackowska, Henryk Wrzosek.

Treść dyktand przygotowała Pani Anna Wronkowska, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie.

8 kwietnia przeprowadzony został półfinał konkursu, w wyniku którego do finału zakwalifikowało się po siedmiu uczniów z każdego typu szkół.

W wyniku przeprowadzonego w dniu 15 kwietnia finału, wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2013 r. oraz II i III miejsce w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.