Zapowiedź wydawnicza Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu

Do końca listopada miłośnicy historii regionalnej poczekać będą musieli na kolejny, 27 numer Bieżuńskich Zeszytów Historycznych.  Trwają intensywne prace redakcyjne oraz korekty. Redaktorzy wraz z dziesięcioma autorami przygotowują kolejną ponad trzystustronicową porcję materiałów dotyczących nieznanych kart z przeszłości Bieżunia i okolic. Zeszyt zawierać będzie m.in. teksty historyczne dotyczące powstania listopadowego, Wielkiej Emigracji, powstania styczniowego, materiały wspomnieniowe o związanym z Bieżuniem pisarzu Michale Ludwiku Synoradzkim oraz sekretarzu gminy Bieżuń Nikodemie Ehernkreutzu, obszerny tekst genealogiczny o jednej z bieżuńskich rodzin, biograficzny o byłym proboszczu parafii Bieżuń Józefie Kińskim, informacyjny o Złotym Jubileuszu ks. profesora Jana Śledzianowskiego, a także recenzję Wspomnień dr Stanisława Ilskiego. Promocja nowego Zeszytu zaplanowana jest na 25 listopada.

Jerzy  Piotrowski