Informacje o zarządzie

Akademia Reportażu Polskiego Radia RDC w Żurominie

Opublikowano .

„Akademia Reportażu” to projekt Polskiego Radia RDC skierowany do młodszych słuchaczy, dzięki któremu nastoletni dziennikarze amatorzy mają niepowtarzalną szansę na realizację swojej pasji oraz naukę przez doświadczenie.

W pierwsze trzy poniedziałki (3, 10, 17 grudnia, godz. 17.00) dziennikarz Polskiego Radia RDC - Janusz Deblessem odwiedzi Żuromin w poszukiwaniu młodych talentów reporterskich. Na spotkaniu, które odbędzie się w Żuromińskim Centrum Kultury przy Placu Piłsudskiego 27 uczestnicy będą mogli skorzystać z unikalnej wiedzy Janusza Deblessema, posłuchać rad, jak stworzyć dobry materiał dźwiękowy, zobaczyć, jak działa sprzęt radiowy i wypożyczyć go. Zadaniem uczestników będzie nagranie reportażu na zadany temat i przesłanie go w postaci pliku mp3 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wybrane dźwięki będą prezentowane w audycjach Polskiego Radia RDC.

W konkursie może brać udział młodzież powyżej 12-go roku życia. „Akademia Reportażu” to ważna inicjatywa, mająca na celu zmotywowanie i zaangażowanie młodszych słuchaczy stacji. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Informacje na temat projektu są dostępne na stronie www.rdc.pl

Janusz Deblessem współpracuje z Polskim Radiem od 1986 roku. Jest dziennikarzem Polskiego Radia RDC, twórcą „Akademii Reportażu Radia dla Ciebie”, autorem trójkowej audycji „Gitarą i piórem”, a także pomysłodawcą konkursu na Reportaż Roku, organizowanego wspólnie przez „Gazetę Wyborczą” i Program III, nagrodzonego wyróżnieniem w kategorii Market Place of Ideas na festiwalu Prix Europa '97 w Berlinie,. Organizował i współtworzył znaczące koncerty piosenki poetyckiej m.in. „Koncert Najskrytszych Marzeń”, „Kraina Łagodności” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Polskie Radio RR w Warszawie RDC „Radio dla Ciebie” nadaje program na obszarze województwa mazowieckiego: Warszawa 101 FM; Płock 101,9 FM; Ostrołęka 100,8 FM; Siedlce 103,4 FM; Radom 89,1 FM; Ostrów 87,6 FM

Akademia_reportazu.jpg Akademia_reportazu.jpg (48.54 KB) 

e-max.it: your social media marketing partner